Zurrani Wishlist

Bu sene doğum günümden önce facebook’tan doğum günümü gizlemedim. Genelde her sene  böyle yapıyorum ve böylelikle doğum günümü hatırlayan kişi sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor (bir sene bir elin parmaklarını dahi geçmemişti). Facebook yokken ben de daha çok arkadaşımın doğum gününü hatırlıyordum şahsen. Facebook geldi, bir gevşeklik bir gevşekliktir ki gidiyor artık.

Doğum günü tebrikleri birkaç kategoriye ayrılabilir. Aileyi bu kategori dışında tutarsak;

-Facebook tebrikleri

-Telefon açanlar ve manayla iki sohbet ettiğimiz arkadaşlarımız

-Pasta alanlar (genellikle aile ve iş arkadaşlarıdır bu kardeşlerimiz)

-Arkadaşlıkta daha yakın hissedenler ve bunu bir hediye ile pekiştirmek isteyenler

Continue reading “Zurrani Wishlist”

mükemmel mangal yoktur, az et vardır…

Pazar günkü mangal etkinliğinin devamında mangal etkinliklerinin aksayan yönlerini yazmak istedim. Güzel bir etkinlikti, Adapazarı Poyrazlar Gölünde sabah kahvaltı devamında öğleden sonra da mangal yaptık. bol bol yedik, bol bol yandık güneşte, maç yaptık sağımızı solumuzu incittik, günün sonunda perte çıktık. sabah yorgunluğu atamadan uyanıp işe doğru yola koyulduk. Yani olması gereken her şey var idi 🙂 Aile pikniğiydi bizimki, ondan önceki son mangalım da yine Poyrazlar’da Mustafa abi, Semih, Sercan, Cihan ve Cüneyt abi ile geçen sene idi. Arkadaşlarla ya da aileyle yapılması çok fark etmemekle birlikte mangal etkinliğinin aksayan yönleri ortalama şunlardır:

Steve Jobs öldü (6 Ekim 2011)

steve

2011
10.06

 

Sabahları genelde ilk haber sayfalarını açarım, bu sefer ilk pclabs sitesini açtım. Yeni bir şeyler var mı diye bakınıyordum ki Steve Jobs ile ilgili haberi gördüm. Anlık büyük bir şaşkınlık ardından şaşkınlığın yerini üzüntü kapladı. Evet Steve amca pankreas kanseriydi ve Apple CEO’luğundan hastalığının iyice ilerlemesinden dolayı istifa etmişti geçtiğimiz günlerde. Nasibi buraya kadarmış, Allah rahmet eylesin. Hem bilgisayar sektörü hem de 21. yüzyıl toplumu önemli bir teknoloğunu kaybetti.

Continue reading “Steve Jobs öldü (6 Ekim 2011)”

zurrani ne demek?

zurrani ne demek?

2010
01.25

“Zurrani ne demek?” bu soru bana çok soruluyor, cevabını bir de buradan verelim…

İnternet ortamında tek bu nicki kullanıyorum, bayağı özdeşleştim bunca yıldan sonra. Ne zamandan beri kullanıyorum, sanırsam 2000 yılından beri, hatta emin olmak için baktım hotmail hesabımı 12 Kasım 2000′de almışım, mynet hesabımı daha önceden aldığımı hesaba katarsak, 2000 yılını doğru bilmişim. Zurrani orjinal bir isim, herhangi bir dilde bir karşılığı veya bir benzeri yok, o yüzden hiç bırakmadım kullanmayı, kulağa tınısı da güzel hani (ehuehu). Google’da zurrani diye arattığınızda çıkan her sayfa, bizzat benim izim olan sayfalar.

Continue reading “zurrani ne demek?”

zurrani ile ilk (?) temas :)

zurrani ile ilk (?) temas 🙂

2010
01.23

Vurucu bir giriş yapmaktan vazgeçtim, yapamıyorum çünkü

Uzun zamandır içimde olan şeyleri yazma isteğini artık gerçekleştirme vakti artık geldi dedim ve mehyaa brotherın da katkılarıyla (%99 oranda) domain’i olan ama kendi daha varolmayan sitem üzerinden yazmaya başlıyorum şu an itibariyle.  Dedim madem yazacağım, kendi çöplüğümde yazayım. İşte yazıyorum…

Continue reading “zurrani ile ilk (?) temas :)”