zurrani ne demek?

zurrani ne demek?

2010
01.25

“Zurrani ne demek?” bu soru bana çok soruluyor, cevabını bir de buradan verelim…

İnternet ortamında tek bu nicki kullanıyorum, bayağı özdeşleştim bunca yıldan sonra. Ne zamandan beri kullanıyorum, sanırsam 2000 yılından beri, hatta emin olmak için baktım hotmail hesabımı 12 Kasım 2000′de almışım, mynet hesabımı daha önceden aldığımı hesaba katarsak, 2000 yılını doğru bilmişim. Zurrani orjinal bir isim, herhangi bir dilde bir karşılığı veya bir benzeri yok, o yüzden hiç bırakmadım kullanmayı, kulağa tınısı da güzel hani (ehuehu). Google’da zurrani diye arattığınızda çıkan her sayfa, bizzat benim izim olan sayfalar.

1999-2000 yıllarında lise 1. sınıfa gidiyordum İstanbul’da. Lise arkadaşlarımın hemen hepsi orjinal tiplerdir, hepsini severim, hala görüşürüz. Altar diye yine orjinal bir arkadaşım vardı, bir gün bir muhabbet ortamında kim olduğunu hatırlayamadığım birine birşeyler söyledi ve sonuna “zurrraaani!” diye ekledi. Tahminimce barzaniye atıfen uydurmuştu. Olur ya bazen normal bir kelimeyi bozup anlamsız ama bizim için anlamlı ya da eğlenceli yeni bir kelime uydururuz, zurrani de böyle bir kelime. Burdan Altar arkadaşıma sevgilerimi gönderiyorum, nickimin mimarı Altar arkadaşımdır…

10 yıl severek kullandım, kullanmaya da devam edeceğim.

Tags: zurrani, zurrani ne demek

This entry was posted on Pazartesi, Ocak 25th, 2010 at 16:57 and is filed under Genel. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *