egitimonline.com ve digiprotein ürünü (sanal dersane)

egitimonline.com ve digiprotein ürünü (sanal dersane)

2011
10.03

İlginç bir şekilde tanıştığım digiprotein ürününü bir eğitimci olarak çok ama çok beğendim. Faydalanmak isteyen öğrenciler için hem çok makul bir fiyata sahip hem de nitelik ve nicelik olarak çok kaliteli bir ürün.

Digiprotein anaokulundan 12. sınıf kademesine kadar tüm ilk ve orta öğretim sınıflarına yönelik “ders desteği” içeriği olan bir sanal dershane sayfası diyebiliriz. Bilgisayarla erken yaşta tanışan yeni nesil için evde ders çalışmayı keyifli hale getirerek hem öğrencileri motive ediyor hem de nitelikleriyle öğrencinin ders çalışmasını daha verimli hale getiriyor. Yine sistem özellikleriyle öğrenciye kendini tanıması, geliştirmesi ve öğrenim eksiklerini tamamlaması konusunda yardımcı oluyor.

Bu ürünün arkasında eğitim online var. Eğitim online kimdir derseniz bu link üzerinden hakkımızda sayfalarına ulaşabilirsiniz. Eğitim online digiprotein ürününü şu şekilde tanımlamış:

DIGIPROTEIN Nedir?
DIGIPROTEIN, “Sınavlara Hazırlık ve Ders Destek Programı”’dır.

DIGIPROTEIN’in “Hedefi” nedir?
DIGIPROTEIN’in “Ana Hedefi”, öğrencilerin YGS, LYS, SBS sınavlarında “yüksek puan almalarına” yardımcı olmaktır.

DIGIPROTEIN’deki “Yardımcı dokümanlar” nelerdir?
DIGIPROTEIN içindeki Okuma Kitapları, Bilgisayar Kursu, Trafik Kursu, Kütüphane, Rehberlik, Atlaslar, Sözlükler, Ders Videoları, Ders Animasyonları “Yardımcı doküman ” olması amacıyla eklenmiştir.

DIGIPROTEIN’de tüm derslerin animasyonu veya videosu yok? Atlas neden daha büyük değil?
DIGIPROTEIN’in birinci amacı dersi anlatmak değildir. Ders öğretmenden öğrenilir, kitaplarla da pekiştirilir.

DIGIPROTEIN içindeki animasyon, video ve kaynakların amacı, evlerinde öğrencilere, projeksiyonlu sınıflarda da öğretmenlere ek kaynak sağlamaktır.

DIGIPROTEIN’nin en önemli amacı ve “Türkiye’de 1 Numara” olduğunu iddia ettiği alan, “En fazla soru ve deneme içeren” program olması ve bunların tamamının “Güncel” olmasıdır

DIGIPROTEIN’in “Öğrenci” için en büyük avantajı nedir?
DIGIPROTEIN’e sahip olan bir öğrenci, dershane veya kitapçıdan aldığı soru ve denemelere ilave olarak ikinci bir eğitim seti almak zorunda kalmaz.

“Neredeyse bir kitap fiyatına soru ve deneme adedini ikiye katlamış olur.”

DIGIPROTEIN’in “Öğretmen” için en büyük avantajı nedir?
DIGIPROTEIN’deki konu anlatım dosyaları sayesinde projeksiyonlu sınıflarda öğretmen bir çok yazı ve şekli tahtaya yazmak zorunda kalmaz. Böylece “Derste en az 10 dakika kazanmış olur.” 40 Dakikalık bir derste bu toplam zamanın ¼’üdür!

DIGIPROTEIN’in “Eğitim Kurumları” için en büyük avantajı nedir?
DIGIPROTEIN’e sahip bir eğitim kurumu, ”Tamamı güncel 250.000 Soru ve 224 Deneme ile bir çok yardımcı kaynağı” öğrenci ve öğretmenlerine kazandırmış olur.

“Teknoloji sınıfları ile projeksiyon ve akıllı tahtalarını” daha etkin kullanır hale gelir.

Kurumuna çağın teknolojisi “Online Eğitim”’i kazandırmış olur.

DIGIPROTEIN bugün hangi konuda “1 Numara”’dır?
DIGIPROTEIN, Türkiye’nin En Çok Soru ve Deneme ile En Çok Sınıf İçeren, En Güncel YGS-LYS-SBS Hazırlık programıdır.

Programın özellikleri ise şu şekilde:
• Ünitelerin Testlerine Doğrudan Ulaşım
• Testlerin Ünitelerine Doğrudan Ulaşım
• Konu Arama
• Eksik Tespit Sınavı
• Özel Test
• Karma Test Hazırlama
• Deneme Sınavları
• Denemelere Tüm Katılanlar Arasında Yüzdelik Başarı Sırası
• Özel Çalışma Programı
• Öğretmenlerim Paneli
• IQ( Zeka Testi)
• İlgi Yetenek Testi
• Başarı Raporu
• Ödev Bankası
• Ajanda
• Kütüphane
• Rehberlik
• Kullanım Kılavuzu
• Animasyonlar
• İnteraktif Animasyonlar
• İlköğretim İngilizce Animasyonlar
• Yarışm@x (Canlı Bilgi Yarışması)
• Puan Motoru
• Canlı Teknik Yardım
• %999 Görüntü Büyütme
• Kendi Resmini Yükleme
• Ekranın Renk ve Resimlerini Değiştirme
• Kurum Adı ve Logosu
• Temel Bilgisayar Kursu
• Trafik Kursu
• 100 Temel Eser Kitapları
• Projeksiyon ve Akıllı Tahtalarla Kullanım

Digiprotein ürününün tanıtım videosuna bu linkten ulaşabilirsiniz. Digiprotein 9. sınıfı seçin, satın alma sayfasında ürün resmi altında.

Ürünün öğrenci için avantajlarını önemli kısımlar üzerinden bahsetmek gerekirse ürünün sağlam olduğu yönler benim gözümde en küçük parçasına kadar bölünmüş ders konuları, konularla alakalı testler ve bu iki kalem arasındaki ergonomik yazılımsal bağ.
-Bir dersin konusunu okuyorsunuz, bitti diye işaretliyorsunuz ve sistem o konuyu bitirdiğinizi kaydediyor. Böylelikle derslerle alakalı ne kadar konuyu bitirdiniz başarı raporu kısmından takip edebiliyorsunuz.
-Konuların olduğu sayfalarda sizi o konunun testlerine götüren linkler var.
-Testlerin ve içeriğindeki soruların zorluk derecelerini görebiliyorsunuz.
-Testler üniversite sınavı mantığında süreli şekilde, yani hem konuları pekiştiriyorsunuz hem de zamanı etkili kullanma pratiğiniz gelişiyor.
-Testleri çözdüğünüz zaman anında test sonuçlarını doğru yanlış boş şeklinde hem yüzde olarak hem de doğru yanlış ve boş sorular şeklinde görüntüleyebiliyorsunuz.
-Çözdüğünüz testin başarımını beğenmediyseniz aynı sayfadan tekrardan testin konu anlatımına tek tıkla dönebiliyorsunuz.
-Çözdüğünüz test karma bir test ise soruların hangi konulardan geldiğini test sonunda görüntüleyebiliyorsunuz.
-Derslerden ve ünitelerden karma testler oluşturabiliyorsunuz. Bu karma test oluşturmasını ilerleyen zamanlarda misal sadece yanlış yaptığınız sorulardan ya da sadece boş bıraktığınız sorulardan yapabiliyorsunuz. Bu da bilgi eksiklerinizi tam kapatmak için çok büyük bir avantaj. Düzenli çalışma ile konu eksiği kalma şansı yok.
-Yine konu bitirme ve test sonuçlarını detaylı bir şekilde başarı raporu kısmında takip edebiliyorsunuz.
-Sistemde bolca deneme sınavı var ve sonuçlarınızı o deneme sınavına giren diğer öğrencilerle karşılaştırabiliyorsunuz. Sistemde farklı sınıflarda ortalama 250.000 öğrenci olduğunu düşünürsek, sizin düzeyinizde bulunan öğrenciler de başarı aralığınızı görmek açısından iyi bir çözünürlük sunuyor.
-Sistemin soru bankası çok sağlam, soruların zorluk derecelerini görebilmek de seviyenizi ölçmek adına çok faydalı.

Rehberlik bölümü bir öğrencinin (ayrıca öğrenci olan bir ergenin) ve velinin ihtiyaç duyabileceği hemen hemen tüm rehberlik konularını kapsıyor. Yani hem öğrenciler için hem de öğrenci velileri ya da gençlerin ebeveynleri için içerik var.

Kütüphane bölümü yine bir ilkokul öğrencisinin ya da lise öğrencisin ihtiyaç duyabileceği hemen her türlü eğitim içeriğine sahip. Özellikle sayısal ve fen dersleri için düşünülmüş java tabanlı interaktif animasyonlar lise düzeyindeki öğrenciler için çok faydalı.

Ara-bul özelliğiyle öğrenciler sadece okul müfredatında arama yapabiliyor. Bunun avantajı normal bir google araması yapıldığında eğitim düzeyine bakılmaksınızın her türlü içerik listelenir. Sistemde ise öğrenci kendi sınıfı ile ilgili ya da sadece ortaöğetim müfredatında bulunan başka sınıftaki bir bilgiyi sınıf düzeyini görerek listeleyebiliyor.

Sistemde ayrıca yine öğrencinin kendini tanıması amacıyla kullanabileceği iq testi ve ilgi yetenek belirleme testi var. İlgi yetenek belirleme testi öğrencinin hangi meslek dallarına yeteneksel eğilimi olduğuna ışık tutması açısından çok önemli.

Yine sistemde öğrencilerin kendi düzeylerindeki diğer öğrencilerle müfredat dersleri üzerinden yarışabilecekleri bir online yarışma özelliği var.

Ve bu sistemin bir sınıf (örn: 9. sınıf) başına yıllık aktivasyon bedeli sadece 36 lira! Ben şahsen bu denli kaliteli bir online içerik ilkokul ve lise düzeyi için görmedim. Tüm öğrenciler bu sistemi evlerinde ders desteği olarak kullanmalı. Eğitimlerine katkısı çok büyük olacaktır.

www.egitimonline.com
www.digiprotein.com

Tags: digiprotein, eğitim online, eksdershane, online dershane, sanal dershane, ünidersite, www.digiprotein.com, www.egitimonline.com

This entry was posted on Pazartesi, Ekim 3rd, 2011 at 02:59 and is filed under Genel, eleştiri, eğitim. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *