eksdershane eğitim seti hakkında (mersa basım yayın)

eksdershane eğitim seti hakkında (mersa basım yayın)

2011
10.03

Eksderhane eğitim seti ünidersite eğitim seti ile aynı segmentte olan bir ürün. O yüzden uzun uzun yazmaktansa karşılaştırmasını yapacağım. Ünidersite eğitim seti hakkındaki incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

Eksdershane eğitim setinin içeriği:
-262 VCD ile ana konuların video ders anlatımları
(Ünidersite eğitim setinden farkı ders videolarının sınıf ortamı şeklinde kaydedilmiş olması, tabi farklı bir ekiple oluşturulmuş dersler. İki setin tam karşılaştırmasını tamamen izlemeden yapmam yanlış olur.)
-16 kitap (konu anlatımlı soru bankaları)
-www.eksdershane.com sayfası üzerinden girilen sanal dershane.

İki ürünün VCD video ders anlatımları ve kitapları ortalama aynı nitelikte denebilir. Sanal dershane sayfaları arasında nitelik ve nicelik olarak çok fark var. Eksdershanenin sanal dershane sayfası içerik, ergonomi ve yazılım kalitesi olarak unidersite.org sayfasından çok daha ileride. Eksdershane sanal dershane kısmının içeriğini tamamen eğitim online sitesinin digiprotein ürününden alıyor. Digiprotein’den tek farkı www.eksdershane.com üzerinden içeriğe erişim. Digiprotein ürünü çok kaliteli içerik, ergonomi ve yazılıma sahip. Bu yüzden başka bir yazıda ekstra bu ürüne değineceğim. Eksdershane’nin standart paketi 16 kitap kitap + 262 VCD + 1 yıllık sanal dershane aktivasyonu şeklinde ya da 4 yıllık sanal dershane aktivasyonu şeklinde satılıyor. ve bu şekilde ünidersite eğitim setinin yarı fiyatında. Yarı fiyatı olmasına rağmen sanal dershane kısmı ünidersite’den çok daha iyi. Ama bir altını çizmek gereken bir durum var ki sanal dershane kısmının da sahibi aslında eğitim online ve ürün aslında digiprotein. Bir yıllık digiprotein kullanıcı aktivasyonu www.egitimonline.com sitesinde 36 lira bu arada. Bu yüzden eksdershaneyi VCD eğitim seti artı bir yıllık sanal dershane şeklinde almak daha mantıklı. Sadece sanal dershane kullanmak isterseniz www.egitimonline.com üzerinden alarak çok ama çok ama çok daha ucuza en iyi sanal dershaneye sahip olabiliyorsunuz. Ancak video derslerin işlevi digiprotein ürünü sanal dershanede yok. Sanal dershanede konu anlatımları MEB’in ders kitaplarının ünite ve konu parçalarına bölünerek sunulmuş hali. Bazı derslerin tamamı ya da belli kısımlarında sorun yaşayan öğrencinin sadece sanal dershane kullanarak eksiklerini tamamlaması zor. Sanal dershane daha çok test içeriği ve interaktif içerikler ile ağır basıyor.

Eksdershane’nin güçlü yönleri:
-Hem SBS (6. 7. 8. sınıf) hem de lise (9. 10. 11. 12. sınıf) öğrencilerine yönelik paketlere sahip.
-Ünidersite eğitim setinin yarı fiyatına satılıyor.
(Tabi bir yıllık sanal dershane sunan paket seçeneğiyle tam yarı fiyatına geliyor. Ünidersite 4 yıllık sanal dershane snuyor ama içeriği de rakibinin içeriğiyle, ergonomisiyle ve yazılım kalitesiyle boy ölçüşecek durumda değil.)

Zayıf yönleri:
-Sanal dershane kısmı eksdershane’nin kendi ürettiği bir ürün değil. Güncellemeler ya da iyileştirmeler eğitim online’a ait.
(Eğitim online’nın ürünü digiprotein ile aynı içeriği kullanıyor ve digiprotein’in eğitim online üzerinden yıllık aktivasyonu 36 lira! Yani eksdershane ünidersite’den ucuz, yarı fiyatına. Digiprotein’se eksdershane’den çok daha ucuz. Tabi Video eğitimler her iki ürün için sadece set ile alınabiliyor.)
-Evlerde VCD, Bilgisayarlarda VCD formatı mı kaldı? VCD olayı 2004′lerde bitti. Video dersler DVD ya da divx kalitesinde olmalı.

Tags: digiprotein, eğitim online, eğitim seti, egitimonline.com, eksdershane, eksdershane eğitim seti, mersa basım yayın, nesa yayıncılık, video eğitim seti, www.eksdershane.com

This entry was posted on Pazartesi, Ekim 3rd, 2011 at 02:00 and is filed under Genel, eleştiri, eğitim. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *