Zurrani Wishlist

Bu sene doğum günümden önce facebook’tan doğum günümü gizlemedim. Genelde her sene  böyle yapıyorum ve böylelikle doğum günümü hatırlayan kişi sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor (bir sene bir elin parmaklarını dahi geçmemişti). Facebook yokken ben de daha çok arkadaşımın doğum gününü hatırlıyordum şahsen. Facebook geldi, bir gevşeklik bir gevşekliktir ki gidiyor artık.

Doğum günü tebrikleri birkaç kategoriye ayrılabilir. Aileyi bu kategori dışında tutarsak;

-Facebook tebrikleri

-Telefon açanlar ve manayla iki sohbet ettiğimiz arkadaşlarımız

-Pasta alanlar (genellikle aile ve iş arkadaşlarıdır bu kardeşlerimiz)

-Arkadaşlıkta daha yakın hissedenler ve bunu bir hediye ile pekiştirmek isteyenler

Öncelikle Allah hepsinden razı olsun. Yakın arkadaş veya tanıdıklık, insanın insana iyi dileklerini iletmesi iyi bir şey. Ben hediye konusunda değinmek istiyorum J Hediye seçimi kimileri için zor bir iş. Ne kadar çok düşünürseniz o kadar çok kararsız kalabiliyorsunuz ama yakın ama uzak arkadaşınız için. Ben önümde ilgili mağaza var ise 5 dakika içinde genel geçer bir hediye alabilirim şahsen. Ama tabi karşı taraf beğenir mi bilmem. Amaç karşı tarafın beğenmesi mi yoksa sizin gönlünüzden kopan mıdır orası da tartışmalı bir alan. Mesela aşkıma bir doğum gününde çok ihtiyacı olduğunu düşündüğüm ve sağlığını korumak ve estetik olması açısından bluetooth kulaklık almıştım, beğenir gibi yapmıştı ama gözlerindeki hayal kırıklığını okumuştum ehuheuehe. Zaten sonra o gün o kulaklık üzerinden kavga ettik, neyse. Bu işler her zaman biraz risklidir zaten, sonuçta pilav yemenin bile içinden taş çıkma olasılığı boyutunda bir riski vardır değil mi?

Erkeklere doğum günü hediyesi almak… Aslında zor bir iş değil, yeter ki son dakikaya bırakmayın ve çok kararsız kalacak kadar ince düşünmeyin. Sonuçta kimse kimsenin aklındaki gerçek şeyin ne olduğunu bilemez. Misal Zurrani Emre Akar’ın yıllardır “gerçek 100mW yeşil lazer pointer” arzuladığını ama bir türlü o 20-25 lirayı o gerekliliği tartışılan gadget’a veremediğini bilemez ehueheheue. Ya da yıllardır kaliteli bir rubick kübü bulamadığını bilemez…

İşte bu bilinmezlikleri ortadan kaldırmak amacıyla kendi wishlist’imi açık ediyorum bu doğum günümde. Yine bu doğum günüme yetişmese de bir sonraki doğum günüme hediye almak isteyenler için bir fikir verebilirim… ne fikri lan tüm listeyi açık ediyorum işte ehueheuheue.

16.08.2014 Güncellemesi. Geçen sene buraya yazdığım listeyi exele taşıdım ehueheuheuehe, daha rahat görün diye. Geçen bu yana çok yol kat edememişim 🙂

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IAQPF4pC4Ljk74zyiWJzCaHx3mNAoEDXaq72Wf_xnYs/edit?usp=sharing

Adresi yazmayı unuttum:

Siemens San. ve Tic. A.Ş. 
Gebze Organize Sanayi Bölgesi 
1000.Cadde,No:1004 41480
Gebze/Kocaeli

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *